Hogyan szokhatunk le a cigiről?
Egy kis akaraterő kell – bizonygatják, ha valaki le szeretne szokni a dohányzásról. A bizotsabb siker érdekében azonban nem árt más módszereket is bevetni. Az akupunktúra, a biorezonancia, a különféle nikotintapaszok is segíthetnek leszámolni a káros szenvedéllyel.
Legegyszerűbb, ha a leszokni szándékozó felkeresi a tüdőgondozót, ahol az első három hétben hetente egyszer kell találkoznia az orvossal, később ritkábban. Általában a rendszeresen járók ösztönzésül ingyen kapnak nikotintapaszt.
- A patikákban különféle nikotintapaszok és rágógumik közül válogathatunk. Előbbiek 24 órán keresztül adagolják a nikotint a szervezetbe, utóbbiakból pedig naponta 8-12 darabot ajánlott elrágcsálni. Ezeket kúraszerűen kell alkalmazni.
- Kúraszerűen kell szedni a nikotintartalmú vagy éppen nikotinmentes gyógyszereket is. Ha ezt a leszokási formát választjuk, előtte konzultáljunk háziorvosunkkal.
- Ha hiányzik a rágyújtás, érdemes a drogériákban kapható gyógynövény-cigarettákat kipróbálni: ezek dohány- és nikotinmenetesek, különféle ízesítésekben kaphatóak, éruk 770-820 forint körül mozog.
- Létezik úgynevezett mezoterápia is, ahol nikotinsavas-vitaminos keveréket juttatnak az orr és a fül akupunktúrás pontjaiba, illetve egyre elterjedtebb a kudzu nevű kínai növény kivonatának fogyasztása is. Az egy hetes fogyasztás után jelentősen csökken a cigarettaéhség.
- Több, mint 70 százalékosan eredményesek a bioinformációs terápiák. Egy félig elszívot cigarettát a készülék detekciós elektródjába tesznek. Így kiderül, hogy melyik az a függőségi fajta, amit a legcélszerűbb befolyásolni. Ezután 15 percig a tenyerünkbe érkeznek a biorezonáns hullámok, amelyek a szerveinkben lévő érzékelő receptorokra hatnak, így megszüntetve a nikotinéhséget. Attól függően, hogy mennyire felkapott intézményt keresünk fel, 5000-20000 forintot fizethetünk egy terápiáért.
“A kezelésnek nincs mellékhatása, de van ellenjavallat: pacemakerrel élők, terhesség és szoptatás alatt, friss műtétek után, gyógyszeresen kezelt pszichés betegségek esetén nem végezhető. Attül függetlenül, hogy ki milyen régóta cigarettázik, elég 15 perc kezelés, és néhány órán belül elmúlik a nikotinéhség.” – Mondja Meryk Angelika fzioterapeuta. “A terápiát követő három hétben fontos, hogy sok folyadékot igyunk, napi 2,5-3 litert. Emellett körülbelül két hónapig figyeljünk, hogy az általunk fogyasztott élelmiszerekben ne legyen nikotinamid, niotinsav, vagy niacin, ezek a nikotinszármazékok ugyanis aktiválhatják receptorainkat.” – Hangsúlyozza Ócsai Éva fizioterapeuta.
Tudtad-e?
Amint végleg letettük a cigarettát...
- 5 perc múlva: a szív oxigénnel való ellátottsága nő.
- 20 perc múlva: a pulzusszám és a vérnyomás csökken.
- 24 óra múlva: a szívinfarktus veszélye csökken.
- 48 óra múlva: az íz- és szaglóérzék jelentősen javul.
- 3 hónap múlva: az agyvérzés esélye csökken.
- 9 hónap múlva: egykori dohányzása már nem veszélyezteti születendő gyermekét.
- 1 év múlva: a szívinfarktus és a gyomorfekély veszélye a dohányosokéhoz képest a felére csökken.
- 5 év múlva: a műtéttel nem gyógyítható tüdőrák valószínűsége a felére csökken.
|